Koolitoit

Oleme veendunud, et söögikord koolis peab olema tervislik ja valmistatud värskest toorainest. Kooli ja koka ühise koostööna oleme järk-järgult üle minemas mahetoidule, et pakkuda meie lastele energiat puhtast toidust. Lisaks põhimenüüle valmistab meie kooli kokk iga päev ka lihavaba taimetoitu. 

Põhikooliealiste õpilaste toidupäeva riigieelarveline maksumus on 1 euro. Pärnu linna poolne lisatoetus sellele on 0,46 eurot päevas. Vabakooli laste pered panustavad lapse koolilõuna täiendavaks toetuseks 12 eurot kuus. Vaid nii saame pakkuda oma lastele, aga ka oma töötajatele parimat võimalikku toitu. 
Lisaks põhitoidukorrale on õpilastel võimalus esmaspäevast reedeni süüa tänu Pärnu linna toetusele hommikuputru ja esmaspäevast neljapäevani pärast 6. tundi ka teist toidukorda, mille maksumus on 1.5 eurot päevas. 

2012. aastal liitus Vabakool ka PRIA kaudu finantseeritavate Euroopa Liidu koolipuuvilja ja koolipiima programmidega (alates 2017. aastast koolikava toetus), millega soodustatakse puu- ja köögivilja, piima ja piimatoodete jõudmist lasteni ning seeläbi laste tervislike toitumisharjumuste kujunemist.

NB! Hea lapsevanem, kui sa lapsevanema ankeedis ei märkinud teise toidukorra soovi, aga seda siiski soovid, anna meile sellest teada kirjutades sekretar@vabakool.ee. Kui laps on teise toidukorra saajate nimekirjas, kuid mingil põhjusel pikema perioodi vältel osaleda ei saa (haigus, reis), teavita sellest meie kooli kokka aadressil kokk@vabakool.ee hiljemalt sama päeva hommikul kella 10ks.

Igapäevase koolitoidu menüüga saad tutvuda siin.